Showing 50 result(s) (251 - 300 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve![]() |
Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 1210 | 1980 | Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
TMG 890 | 1973 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degree, The | Single 7" |
|
AR0 130 | 1978 | Ariola | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Degree, The | Single 7" |
|
ARO 183 | 1979 | Ariola | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 1342 | 1984 | Motown | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 245 | 1979 | Virgin Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 976 | 1975 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hooker, Frank (And The Positive People) | Single 7" |
|
DJS 10947 | 1980 | DJM | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heart | Single 7" |
|
CL 448 | 1987 | Capitol | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reddy, Helen | Single 7" |
|
CL 15799 | 1974 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG-1 | 1970 | Fly Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 11 | 1982 | Phonogram | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
2001 972 | 1980 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 6 | 1980 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
CAR 122 | 1979 | Carrere Records | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cascades, The | Single 7" |
|
45-WB.88 | 1963 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Warner Bothers Company Sleeve Pale Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP-1035 | 1963 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pitney, Gene | Single 7" |
|
UP 1045 | 1964 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | United Artists Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Specials, The | Single 7" |
|
CHSTT 13 | 1980 | Two-Tone Records | Solid | Excellent | Black | Two-Tone Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-561 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-406 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Douglas, Craig | Single 7" |
|
JAR-569 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| B. Bumble & The Stingers | Single 7" |
|
JAR-611 | 1962 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-577 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Sandy | Single 7" |
|
45-JAR-197 | 1959 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Macrae, Josh | Single 7" |
|
JAR-290 | 1960 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weedon, Bert | Single 7" |
|
JAR-537 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robinson, Smokey & The Miracles | Single 7" |
|
TMG 696 | 1965 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ruffin, Jimmy | Single 7" |
|
TMG 726 | 1969 | Tamla Motown | Solid | Excellent | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 797 | 1971 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 4 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 3 | 1972 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 6 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 8 | 1974 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Three Dog Night | Single 7" |
|
SS 8052 | 1970 | Stateside | Solid | Excellent | Black | Stateside Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
A-XW107 | 1966 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Silver Spotlight Series Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 913 AS | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Derek And The Dominos | Single 7" |
|
RSO 87 | 1980 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibb, Andy | Single 7" |
|
RSO 015 | 1978 | RSO | Solid | Excellent | Black | RSO Company (Beige) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
2090 259 | 1976 | RSO | Solid | Near Mint | Black | RSO Company (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bee Gees | Single 7" |
|
RS 918 | 1979 | RSO | Jukebox (Original Smooth Round | Fair | Black | RSO Company (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS 19121 | 1976 | Rolling Stones | Solid | Excellent | Black | Rolling Stones Company Face | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
RS 19103 | 1972 | Rolling Stones | Solid | Good + | Black | Rolling Stones Company Face | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy | Single 7" |
|
R.20432 | 1965 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
R.20309 | 1964 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mitchell, Joni | Single 7" |
|
RS.20906 | 1970 | Reprise | Solid | Very Good | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
RCA 2165 | 1972 | RCA | Solid | Excellent | Black | RCA Company Sleeve (Green & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
45-RCA 1227 | 1961 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Sleeve (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (251 - 300 of 1311 total)