Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue![]() |
Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 204 | 1991 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 245 | 1979 | Virgin Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacksons, The | Single 7" |
|
S EPC 9391 | 1980 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 976 | 1975 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2442 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
A3613 | 1983 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2766 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
FIN 1 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Liebrand, Ben & Wayne, Jeff | Single 7" |
|
655126 7 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
OLE 1 | 1987 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Black Lace | Single 7" |
|
LACE 10 | 1989 | Flair Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
W 8291 | 1987 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Diamond, Neil | Single 7" |
|
CL 16197 | 1980 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hooker, Frank (And The Positive People) | Single 7" |
|
DJS 10947 | 1980 | DJM | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heart | Single 7" |
|
CL 448 | 1987 | Capitol | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clannad | Single 7" |
|
PB 43971 | 1990 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reddy, Helen | Single 7" |
|
CL 15799 | 1974 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 5293 | 1982 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2540 | 1981 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 13 | 1990 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ullman, Tracey | Single 7" |
|
BUY 180 | 1983 | Stiff Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG-1 | 1970 | Fly Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sting | Single 7" |
|
AM 580 | 1990 | A&M Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Nat "King" | EP | Ramblin' Rose |
|
EAPS-1793 | 1962 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Vangells | Single 7" |
|
POSP 246 | 1981 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 11 | 1982 | Phonogram | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Nat "King" | Single 7" |
|
CL 15316 | 1963 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
2001 972 | 1980 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supertramp | Single 7" |
|
AMS 7427 | 1979 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | A&M Company Sleeve (Black & Yellow) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Altered Images | Single 7" |
|
EPC A1834 | 1981 | Epic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 6 | 1980 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 341 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 296 | 1979 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
LON 146 | 1987 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 1 | 1981 | WEA Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 2 | 1981 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 3 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
CAR 122 | 1979 | Carrere Records | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
RR 1 | 1965 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5055 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5493 | 1966 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5015 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
45-R 4949 | 0 | Parlophone | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Berry, Chuck | Single 7" |
|
6145 007 | 1957 | Charly Records | Solid | Excellent | Black | Phonogram Company Sleeve Red & Black | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
A-XW107 | 1966 | Silver Spotlight Series | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Silver Spotlight Series Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
4022 | 1964 | abkco | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Abkco Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
HR 001 | 1959 | The History Of Rock | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacks, Terry | Single 7" |
|
OG 9119 | 1981 | Old Gold | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monkees, The | Single 7" |
|
66-1012 | 1967 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
Showing 50 result(s) (1251 - 1300 of 1311 total)