Showing 50 result(s) (1201 - 1250 of 1311 total)
| Artist | Format![]() |
Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cure, The | Single 7" |
|
FICS 30 | 1989 | Fiction Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hagar, Jimmy | Single 7" |
|
CL 16120 | 1979 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eagles, The | Single 7" |
|
E-45555 | 1978 | Asylum Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Unknown | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 204 | 1991 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 245 | 1979 | Virgin Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacksons, The | Single 7" |
|
S EPC 9391 | 1980 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael (With The Jackson 5) | Single 7" |
|
ZB 41913 | 1969 | Motown | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 976 | 1975 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2442 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
A3613 | 1983 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2766 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
FIN 1 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Liebrand, Ben & Wayne, Jeff | Single 7" |
|
655126 7 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
OLE 1 | 1987 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Black Lace | Single 7" |
|
LACE 10 | 1989 | Flair Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
W 8291 | 1987 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Diamond, Neil | Single 7" |
|
CL 16197 | 1980 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hooker, Frank (And The Positive People) | Single 7" |
|
DJS 10947 | 1980 | DJM | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heart | Single 7" |
|
CL 448 | 1987 | Capitol | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clannad | Single 7" |
|
PB 43971 | 1990 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Reddy, Helen | Single 7" |
|
CL 15799 | 1974 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 5293 | 1982 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ultravox | Single 7" |
|
CHS 2540 | 1981 | Chrysalis | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 13 | 1990 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ullman, Tracey | Single 7" |
|
BUY 180 | 1983 | Stiff Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG-1 | 1970 | Fly Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sting | Single 7" |
|
AM 580 | 1990 | A&M Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vangells | Single 7" |
|
POSP 246 | 1981 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | Polydor Company (Red) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 11 | 1982 | Phonogram | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Nat "King" | Single 7" |
|
CL 15316 | 1963 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Capitol Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roxy Music | Single 7" |
|
2001 972 | 1980 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Supertramp | Single 7" |
|
AMS 7427 | 1979 | A&M Records | Solid | Very Good + | Black | A&M Company Sleeve (Black & Yellow) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Altered Images | Single 7" |
|
EPC A1834 | 1981 | Epic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 6 | 1980 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 341 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 296 | 1979 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
LON 146 | 1987 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 1 | 1981 | WEA Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 2 | 1981 | WEA Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
BUCK 3 | 1982 | WEA Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
CAR 122 | 1979 | Carrere Records | Jukebox (Original Smooth Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Other | Midnight At The Lost & Found |
|
A 3748 | 1983 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Holly, Buddy & The Crickets | EP | Buddy Holly |
|
FEP 2032 | 1959 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Haley, Bill | EP | Rock Around The Clock |
|
0E 9250 | 1956 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Holly, Buddy & The Crickets | EP | Listen To Me |
|
FEP 2002 | 1958 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Anka, Paul | EP | Paula Anka |
|
SEG 7747 | 1957 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Bachelors, The | EP | The Bachelors' Hits |
|
DFE 8595 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Beatles, The | EP | Magical Mystery Tour |
|
MMT-A1/MMT-B1 | 1967 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Beatles, The | EP | A Hard Day's Night |
|
GEP 8920 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1201 - 1250 of 1311 total)