Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1311 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year![]() |
Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 3 | 1985 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40375 | 1985 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sister Sledge | Single 7" |
|
A 9547 | 1985 | Atlantic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simply Red | Single 7" |
|
EKR 9 | 1985 | Elektra | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 6300 | 1985 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
A 6796 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 20 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heart | Single 7" |
|
CL 482 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
650071 7 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
CL 386 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
A 6585 | 1985 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W9006 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turner, Tina | Single 7" |
|
CL 364 | 1985 | Capitol | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40247 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
NANA 9 | 1985 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Huey & The News | Single 7" |
|
HUEY 3 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 228 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W8846 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
VS.838 | 1986 | Virgin | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Europe | Single 7" |
|
A 7127 | 1986 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacks, Terry | Single 7" |
|
87 | 1986 | Flashback | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8636 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
A 6323 | 1986 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8717 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 7 | 1986 | EMI | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
OG 9630 | 1986 | Old Gold | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Culture Club | Single 7" |
|
VS 845 | 1986 | Virgin | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 16 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Harry, Debbie | Single 7" |
|
CHS 3066 | 1986 | Chrysalis | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Housemartins, The | Single 7" |
|
GOD 11 | 1986 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
W 8667 | 1986 | Warner Bros. Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8550 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De Burgh, Chris | Single 7" |
|
AM 331 | 1986 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
650026 7 | 1986 | Portrait | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bon Jovi | Single 7" |
|
VERX 28 | 1986 | Vetigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
KIM 4 | 1986 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8224 | 1986 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franklin, Aretha & Michael, George | Single 7" |
|
DUET 2 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 20 | 1986 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 8500 | 1986 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
FIN 1 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aerosmith | Single 7" |
|
GEF 29 | 1987 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mercury, Freddie | Single 7" |
|
R 6151 | 1987 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8378 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8115 | 1987 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
DA 15 | 1987 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
W 8143 | 1987 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Firm, The | Single 7" |
|
Trek 1 | 1987 | Bark Records | Solid | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
Boy 100 | 1987 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wet Wet Wet | Single 7" |
|
JEWEL 6 | 1987 | The Precious Organisation | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1051 - 1100 of 1311 total)