Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo![]() |
Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| U2 | Single 7" |
|
IS 202 | 1984 | Island | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
BONGO 1 | 1980 | Ensign | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mumford & Sons & Maal, Baaba | Single 7" |
|
2016 | Island | Solid | Mint | Yellow | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 22 | 1988 | Verigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| C&C Music Factory | Single 7" |
|
656454 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
655932 0 | 1990 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carlisle, Belinda | Single 7" |
|
VS 1210 | 1989 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 | 1983 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
74321 146147 | 1993 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111-613 | 1988 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Houston, Whitney | Single 7" |
|
111 516 | 1987 | Arista | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ross, Diana | Single 7" |
|
ZB 43781 | 1990 | Motown | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 8500 | 1986 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7936 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 9547 | 1990 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W8846 | 1985 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
QA4949 | 1984 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| A-Ha | Single 7" |
|
W 7749 | 1988 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 1342 | 1984 | Motown | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Police, The | Single 7" |
|
AMS 8194 | 1981 | A&M Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Oldfield, Mike | Single 7" |
|
VS 245 | 1979 | Virgin Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacksons, The | Single 7" |
|
S EPC 9391 | 1980 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2442 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
A3613 | 1983 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
IVL A2766 | 1982 | Inner Vision Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
FIN 1 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jones, Tom | Single 7" |
|
OLE 1 | 1987 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Black Lace | Single 7" |
|
LACE 10 | 1989 | Flair Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ullman, Tracey | Single 7" |
|
BUY 180 | 1983 | Stiff Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
BUG-1 | 1970 | Fly Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Altered Images | Single 7" |
|
EPC A1834 | 1981 | Epic | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
45-Q. 72333 | 1958 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | EP | Buddy Holly |
|
FEP 2032 | 1959 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Haley, Bill | EP | Rock Around The Clock |
|
0E 9250 | 1956 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Holly, Buddy & The Crickets | EP | Listen To Me |
|
FEP 2002 | 1958 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Weather Girls, The | Single 7" |
|
CBS A2924 | 1982 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
1996 | Go Discs Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| 4 Seasons, The | Single 7" |
|
BF1347 | 1964 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| America | Single 7" |
|
K 16128 | 1971 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| America | Single 7" |
|
K 16128 | 1971 | Warner Bros. Records | Solid | Very Good + | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 4499 | 1976 | Epic | Jukebox (Dinked) | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Archies, The | Single 7" |
|
RCA 1872 | 1969 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
DB.7354 | 1964 | Chrysalis | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aquatones, The | Single 7" |
|
45-HL0 8631 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Applejacks, The | Single 7" |
|
F.11833 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 3790 | 1975 | Epic | Jukebox (Dinked) | Fair + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aerosmith | Single 7" |
|
GEF 29 | 1987 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Anka, Paul | EP | Paula Anka |
|
SEG 7747 | 1957 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 5950 | 1977 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| ABBA | Single 7" |
|
S EPC 4955 | 1977 | Epic | Solid | Excellent | Black | Epic Company Orange (70's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (401 - 450 of 1312 total)