Showing 50 result(s) (251 - 300 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks![]() |
Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cookies, The | Single 7" |
|
HL-U. 9704 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1133 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 1 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
EMI 2910 | 1978 | EMI | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gibson, Don | Single 7" |
|
45-RCA 1150 | 1959 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
JET 7004 | 1980 | Jet Records | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Human League, The | Single 7" |
|
VS466 | 1981 | Virgin | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | Single 7" |
|
7n.15722 | 1964 | PYE | Solid | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | Single 7" |
|
PYS 19 | 1988 | PRT Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| 10 CC | Single 7" |
|
6008 035 | 1978 | Mercury | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cass, Mama With The Mamas And The Papas | Single 7" |
|
RCA-1726 | 1968 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darin, Bobby | Single 7" |
|
45-HL-E 8867 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Excellent | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 8848 | 1984 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9406 | 1961 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Aerosmith | Single 7" |
|
GEF 29 | 1987 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy & The Crickets | Single 7" |
|
45-Q. 72333 | 1958 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Vanity Fair | Single 7" |
|
POF 142 | 1969 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Herman's Hermits | Single 7" |
|
DB 8076 | 1966 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
SS 2120 | 1968 | Stateside | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Turtles, The | Single 7" |
|
HLU 10223 | 1968 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Gardner, Boris | Single 7" |
|
DU-39 | 1969 | Duke Records | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
HL-U.9943 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
MGM 1442 | 1968 | MGM | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lind, Bob | Single 7" |
|
TF 670 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 168 | 1974 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Carey, Mariah | Single 7" |
|
657403 7 | 1991 | Columbia | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sting | Single 7" |
|
AM 580 | 1990 | A&M Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
W 0138 | 1992 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
45-2500 | 1971 | People | Jukebox (Original Smooth Round | Mint | Black | People Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donovan, Jason & Minogue, Kylie | Single 7" |
|
PWL 24 | 1988 | PWL Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hardy, Francoise | Single 7" |
|
7N.15740 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
BANGS 5 | 1988 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 6300 | 1985 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8660 | 1970 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Clarke Five, The | Single 7" |
|
DB 8286 | 1967 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Philips, Gregory With The Remo Four | Single 7" |
|
7N.15593 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beautiful South, The | Single 7" |
|
GOD 113 | 1994 | Go Discs Ltd | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boy George | Single 7" |
|
Boy 100 | 1987 | Virgin | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 4972 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
QA4949 | 1984 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mojos, The | Single 7" |
|
F.11853 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mathis, Johnny | Single 7" |
|
AAG 124 | 1960 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fleetwood Mac | Single 7" |
|
W 8143 | 1987 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Yardbirds, The | Single 7" |
|
DB 7706 | 1965 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
74321 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
922 948-7 | 1989 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| De La Soul | Single 7" |
|
BLR 13 | 1989 | Big Life | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon Park Orchestra, The | Single 7" |
|
DB 8946 | 1972 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Survivor | Single 7" |
|
SCT A2411 | 1982 | Warner Music Ltd | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
W9009 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (251 - 300 of 1312 total)