Showing 50 result(s) (951 - 1000 of 1312 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europe | Single 7" |
|
A 7127 | 1986 | Epic | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bangles, The | Single 7" |
|
A 6796 | 1985 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
A 6585 | 1985 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
A 6323 | 1986 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 6300 | 1985 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Young, Paul | Single 7" |
|
A 4972 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Springfield, Bruce | Single 7" |
|
A 4436 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Belle And The Devotions | Single 7" |
|
A 4332 | 1984 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
A 4251 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Joel, Billy | Single 7" |
|
A 4142 | 1983 | CBS | Solid | Excellent | Black | CBS Company Black & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
A 3943 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meat Loaf | Other | Midnight At The Lost & Found |
|
A 3748 | 1983 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Electric Light Orchestra, The | Single 7" |
|
A 3500 | 1983 | Jet Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Khan, Chaka | Single 7" |
|
922 963-7 | 1989 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Madonna | Single 7" |
|
922 948-7 | 1989 | Sire | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
88883756667 | 2013 | Columbia | Solid | Mint | Picture Disk | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hothouse Flowers | Single 7" |
|
886 279 | 1988 | London | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Coldplay | Single 7" |
|
8726257 | 2005 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| INXS | Single 7" |
|
870 488-7 | 1988 | Phonogram | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jacks, Terry | Single 7" |
|
87 | 1986 | Flashback | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 270-7 | 1992 | Metronome | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wings | Single 7" |
|
7YCE 21722 | 1973 | Apple | Jukebox (Dinked) | Excellent | Black | Apple Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Real Things, The | Single 7" |
|
7P 349 | 1976 | Precision Records & Tapes | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ball, Kenny | Single 7" |
|
7NJ.2061 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shaw, Sandie | Single 7" |
|
7N.45118 | 1972 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company (Golden Singles) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Joe | Single 7" |
|
7N.35106 | 1963 | Piccadilly | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picadilly Company Black & Red | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Joe | Single 7" |
|
7N.35047 | 1962 | Piccadilly | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picadilly Company Black & Red | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Storm, Danny | Single 7" |
|
7N.35025 | 1962 | Piccadilly | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Joe | Single 7" |
|
7N.35005 | 1961 | Piccadilly | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Paper | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Warwick, Dionne | Single 7" |
|
7N.25241 | 1964 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE International Company Blue & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Santo And Johnny | Single 7" |
|
7N.25111 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Marcels, The | Single 7" |
|
7N.25073 | 1961 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE International Company Blue & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darren, James | Single 7" |
|
7N.25059 | 1960 | PYE International | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Foundations, The | Single 7" |
|
7N.17636 | 1968 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | PYE Company Sleeve (Pale Blue) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N.17064 | 1966 | PYE | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Overlanders, The | Single 7" |
|
7N.17034 | 1965 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kinks, The | Single 7" |
|
7N.15981 | 1965 | PYE | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hardy, Francoise | Single 7" |
|
7N.15740 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clark, Petula | Single 7" |
|
7n.15722 | 1964 | PYE | Solid | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Philips, Gregory With The Remo Four | Single 7" |
|
7N.15593 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynter, Mark | Single 7" |
|
7N.15577 | 1963 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wynter, Mark | Single 7" |
|
7N.15466 | 1962 | PYE | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | PYE Company Pink & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Justice, Jimmy | Single 7" |
|
7N.15457 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | PYE Company Sleeve (Purple) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Justice, Jimmy | Single 7" |
|
7N.15443 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | PYE Company (Choice Of The Record Buyer) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Viscounts, The | Single 7" |
|
7N.15379 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15371 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brook Brothers, The | Single 7" |
|
7N.15333 | 1961 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Donegan, Lonnie | Single 7" |
|
7N.15256 | 1960 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | PYE Company Sleeve (Purple) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ford, Emile | Single 7" |
|
7N.15225 | 1959 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | PYE Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (951 - 1000 of 1312 total)