Showing 50 result(s) (51 - 100 of 145 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rolling Stones, The | Single 7" |
|
EMI 2802 | 1978 | Rolling Stones | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
EMI 5257 | 1981 | Rondor Music - EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Starship | Single 7" |
|
FB 49757 | 1987 | RCA/Ariola International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mama's And The Papa's, The | Single 7" |
|
GG - 146 | 1973 | Roulette | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| McTell, Ralph | Single 7" |
|
K 14380 | 1974 | Reprise | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thom, Sandi | Single 7" |
|
LC00316 | 2006 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
PB 0998 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40247 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics And Aretha Franklin | Single 7" |
|
PB 40339 | 1985 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eurythmics | Single 7" |
|
PB 40375 | 1985 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Astley, Rick | Single 7" |
|
PB 41447 | 1987 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fairground Attraction | Single 7" |
|
PB 41845 | 1988 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Clannad | Single 7" |
|
PB 43971 | 1990 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennox, Annie | Single 7" |
|
PB 45317 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
PB 5057 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Baccara | Single 7" |
|
PB 5526 | 1977 | RCA | Jukebox (Original Smooth Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
PB-11107 | 1956 | RCA | Jukebox (Dinked) | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Primitives, The | Single 7" |
|
PB41761 | 1988 | RCA | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Travolta, John | Single 7" |
|
POSP 6 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sonny And Cher | Single 7" |
|
R.20309 | 1964 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sinatra, Nancy | Single 7" |
|
R.20432 | 1965 | Reprise | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Reprise Records Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 168 | 1974 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mud | Single 7" |
|
RAK 187 | 1974 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mud | Single 7" |
|
RAK 187 | 1974 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 286 | 1978 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 296 | 1979 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 327 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 330 | 1981 | RAK | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 334 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 336 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 341 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 342 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 344 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
RCA 1375 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1455 | 1965 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis (With The Jordanaires) | Single 7" |
|
RCA 1489 | 1965 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monkees, The | Single 7" |
|
RCA 1560 | 1966 | RCA | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mama's And The Papa's, The | Single 7" |
|
RCA 1576 | 1967 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monkees, The | Single 7" |
|
RCA 1580 | 1967 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Monkees, The | Single 7" |
|
RCA 1645 | 1967 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Archies, The | Single 7" |
|
RCA 1872 | 1969 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1900 | 1969 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1916 | 1969 | RCA | Jukebox (Dinked) | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 196 | 1980 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Presley, Elvis | Single 7" |
|
RCA 1974 | 1970 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sweet, The | Single 7" |
|
RCA 2164 | 1972 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nilsson | Single 7" |
|
RCA 2165 | 1972 | RCA | Solid | Excellent | Black | RCA Company Sleeve (Green & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
RCA 2302 | 1972 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RCA Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (51 - 100 of 145 total)