Showing 50 result(s) (1201 - 1250 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue![]() |
Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Reo Speedwagon | Single 7" |
|
EPC A1207 | 1980 | Epic | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Right Said Fred | Single 7" |
|
SNOG 7 | 1993 | TUG Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Righteous Brothers, The | Single 7" |
|
PO 101 | 1965 | Polygram Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Roxette | Single 7" |
|
EM 87 | 1988 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Slade | Single 7" |
|
2058-339 | 1973 | Polydor | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 6 | 1981 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Soft Cell | Single 7" |
|
BZS 9 | 1982 | Some Bizarre Label | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tornados, The | Single 7" |
|
45-F 11562 | 1962 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Troggs, The | Single 7" |
|
P0F 040 | 1967 | Page One | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Page One Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tyler, Bonnie | Single 7" |
|
PB 5057 | 1977 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 1 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| Wilson, Jackie | Single 7" |
|
SKM 10 | 1987 | SMP | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
Re-Pressing | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 1 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 11 | 1984 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 41 | 1993 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 9 | 1983 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
DEP 228 | 1985 | DEP International | Solid | Excellent | Black | DEP International Company Sleeve (Grey) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
7 DEP 2 | 1981 | DEP International | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| UB40 | Single 7" |
|
GRAD 6 | 1980 | Graduate Records | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
EM 23 | 1978 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Whitesnake | Single 7" |
|
BP 363 | 1979 | United Artists Records | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Simon, Paul | Single 7" |
|
CBS S 7964 | 1972 | CBS | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Valli, Frankie | Single 7" |
|
RSO 12 | 1978 | RSO | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Barbarella | Single 7" |
|
CS 735 | 1989 | Corduroy Records | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Del Amitri | Single 7" |
|
AM 536 | 1990 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Franklin, Aretha & Michael, George | Single 7" |
|
DUET 2 | 1986 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Peter, Paul & Mary | EP | Peter, Paul & Mary |
|
WEP 6114 | 1962 | Warner Bros. Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| U2 | Single 7" |
|
WIP 6848 | 1983 | Island | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| U2 | Single 7" |
|
IS 202 | 1984 | Island | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Pretenders, The | Single 7" |
|
ARE 20 | 1983 | Real Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Limahl | Single 7" |
|
LML 3 | 1984 | EMI | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Boomtown Rats, The | Single 7" |
|
BONGO 1 | 1980 | Ensign | Solid | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Peter And Gordon | Single 7" |
|
DB 7225 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Seekers, The | EP | The Seekers |
|
SEG 8425 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Franklin, Aretha & Houston, Whitney | Single 7" |
|
112545 | 1989 | Arista | Solid | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Mumford & Sons & Maal, Baaba | Single 7" |
|
2016 | Island | Solid | Mint | Yellow | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Wesley, Fred & The J.B's | Single 7" |
|
PE-632 | 1974 | People | Jukebox (Original Smooth Round | Mint | Black | People Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, James | Single 7" |
|
45-2500 | 1971 | People | Jukebox (Original Smooth Round | Mint | Black | People Company Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Frankie Goes To Hollywood | Single 7" |
|
ZTAS 3 | 1984 | ZTT Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wham | Single 7" |
|
EPC A 4440 | 1984 | Epic | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tears For Fears | Single 7" |
|
IDEA 3 | 1982 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 344 | 1982 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Chapman, Tracy | Single 7" |
|
EKR 73 | 1988 | Elektra | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Wilde, Kim | Single 7" |
|
RAK 336 | 1981 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 22 | 1988 | Verigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Prince & The Revolution | Single 7" |
|
W 2000 | 1984 | Warner Bros. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 25 | 1988 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Status Quo | Single 7" |
|
QUO 20 | 1986 | Vertigo | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 270-7 | 1992 | Metronome | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ace of Base | Single 7" |
|
861 544-7 | 1993 | Metronome | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (1201 - 1250 of 1358 total)