Showing 50 result(s) (801 - 850 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo![]() |
Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kane, Eden | Single 7" |
|
45-F 11381 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Newley, Anthony | Single 7" |
|
45-F 11362 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Heinz | Single 7" |
|
F.11693 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kane, Eden | Single 7" |
|
45-F.11353 | 1961 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lord Rockingham's XI | Single 7" |
|
45-F 11059 | 1958 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Meehan, Tony | Single 7" |
|
F.11801 | 1964 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dave Brubeck Quartet, The | Single 7" |
|
271177 TF | 1961 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Weir, Frank | Single 7" |
|
326560 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lotis, Dennis With Geoff Love & His Orchestra | Single 7" |
|
45-DB 4432 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lang, Don | Single 7" |
|
45-POP 488 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Osborne, Tony With His Piano & Orchestra | Single 7" |
|
45-POP 870 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White (For The Tops In Pops) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sellers, Peter | Single 7" |
|
45-R 4337 | 1957 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company (The Stars Turn On) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| King, Claude | Single 7" |
|
AAG 108 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Poni-Tails, The | Single 7" |
|
45-POP 558 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | HMV Company Red & White (For The Tops In Pops) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kidd, Johnny | Single 7" |
|
45-POP 753 | 1960 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roe, Tommy | Single 7" |
|
45-POP 1060 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
45-POP 1051 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kerr, Deborah, Brynner Yul, Moreno, Rita, Saunders, Terry & Rivas, Carlos | EP | The King And I |
|
EAP2 740 | 1957 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Andrews, Julie & Mathis, Johnny | Single 7" |
|
WB 725B | 1966 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Birkin, Jane & Gainsbourg, Serge | Single 7" |
|
TF 1042 | 1969 | Fontana | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM-1018 | 1959 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Richard, Cliff & The Drifters | Single 7" |
|
45-DB 4306 | 1959 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM 1121 | 1960 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1133 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5200 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Parlophone Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9324 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1316 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sheldon, Doug | Single 7" |
|
45-F 11564 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1161 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
45-POP 1099 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1333 | 1964 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1329 | 1963 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dean, Jimmy | Single 7" |
|
PB.1187 | 1961 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1221 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hardy, Francoise | Single 7" |
|
7N.15740 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
DB 7301 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company Red And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
45-Q 72455 | 1962 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | EP | Marty's Big Hits |
|
TFE. 17161 | 1958 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
Q.72466 | 1963 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4643 | 1960 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4623 | 1960 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Stripes | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4735 | 1961 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Stripes | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4689 | 1960 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Queen | Single 7" |
|
QUEEN 19 | 1973 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Blondie | Single 7" |
|
CHS 2242 | 1978 | Chrysalis | Solid | Excellent | Yellow | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| John, Elton | Single 7" |
|
EJSP 10 | 1984 | Epic Records | Solid | Excellent | Picture Disk | Clear Plastic | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Adams, Bryan | Single 7" |
|
AM 812 | 1991 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Crosby, Bing | EP | Bing! |
|
TFE.17178 | 1959 | Fontana | Solid | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Nina And Frederik | EP | Nina And Frederik |
|
SEG 7926 | 1959 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (801 - 850 of 1358 total)