Showing 50 result(s) (701 - 750 of 1358 total)
Artist![]() |
Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5105 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Dinked) | Good + | Black | Parlophone Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kramer, Billy J. & The Dakotas | Single 7" |
|
R 5023 | 1963 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company Green | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lang, Don | Single 7" |
|
45-POP 488 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
A 3943 | 1983 | CBS | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
650026 7 | 1986 | Portrait | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
CYN 4 | 1989 | Epic | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lawrence, Sophie | Single 7" |
|
ZB 44821 | 1991 | I.Q. Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lawrence, Steve | Single 7" |
|
AAG 127 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leaves, The | Single 7" |
|
26 | 1966 | Trip | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Led Zeppelin | Single 7" |
|
2018 | Atlantic | Solid | Mint | Yellow | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
||
| Lee, Brenda | Single 7" |
|
05899 | 1963 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
R 6009 | 1971 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
R 6009 | 1971 | Apple | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79186 | 1980 | Geffen Records | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John | Single 7" |
|
K 79195 | 1980 | Geffen Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennon, John & Plastic Ono Band | Single 7" |
|
1840 | 1978 | Capitol | Jukebox (Original Smooth Round | Very Good | Black | Capitol Company Purple & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lennox, Annie | Single 7" |
|
PB 45317 | 1992 | RCA | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Let Loose | Single 7" |
|
MER 406 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lettermen, The | Single 7" |
|
45-CL 15222 | 1961 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Huey & The News | Single 7" |
|
HUEY 3 | 1985 | Chrysalis | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HLS 8529 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good + | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HL-S.8993 | 1959 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
HLS 9688 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lewis, Jerry Lee | Single 7" |
|
45-HLS 9202 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | EP | John Leyton |
|
JKP-3016 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Leyton, John | Single 7" |
|
45-POP 956 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
POP 1204 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-585 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Leyton, John | Single 7" |
|
JAR-577 | 1961 | Top Rank | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Top Rank Company (Red & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Liebrand, Ben & Wayne, Jeff | Single 7" |
|
655126 7 | 1989 | CBS | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lieutenant Pigeon | Single 7" |
|
F 13278 | 1972 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lieutenant Pigeon | Single 7" |
|
F 13365 | 1972 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lieutenant Pigeon | Single 7" |
|
F 13486 | 1974 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca (Blue & White) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Limahl | Single 7" |
|
LML 3 | 1984 | EMI | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lind, Bob | Single 7" |
|
TF 670 | 1966 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Fontana Company Navy Blue | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Linden, Kathy | Single 7" |
|
45- AF.108 | 1958 | Felsted | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Little Eva | Single 7" |
|
HL 9581 | 1962 | London | Jukebox (Dinked) | Very Good | Black | London Company (50's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Little Richard | Single 7" |
|
45-HL-U.8770 | 1958 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Little Richard | EP | Little Richard And His Band Part 2 |
|
RE0.1074 | 1957 | London | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Long Blondes, The | Single 7" |
|
RTRADS373 | 2006 | Rough Trade | Solid | Excellent | Blue | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lopez, Trini | Single 7" |
|
HL 9808 | 1963 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lord Rockingham's XI | Single 7" |
|
45-F 11059 | 1958 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Tri | Good + | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lordan, Jerry | Single 7" |
|
45-R 4588 | 1959 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lotis, Dennis With Geoff Love & His Orchestra | Single 7" |
|
45-DB 4432 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Love Affair, The | Single 7" |
|
3366 | 1968 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | CBS Company Brown & White Letters | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lu Lu | Single 7" |
|
DOME 1001 | 1993 | Parlophone | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lynne, Gloria | Single 7" |
|
HL-Y.9846 | 1964 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
74321 16616-7 | 1993 | EMI | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| M People | Single 7" |
|
PB 44855 | 1991 | Deconstruction Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (701 - 750 of 1358 total)