Showing 50 result(s) (601 - 650 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code | Year | Label | Centre![]() |
Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Weir, Frank | Single 7" |
|
326560 BF | 1962 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lotis, Dennis With Geoff Love & His Orchestra | Single 7" |
|
45-DB 4432 | 1960 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company (Coloured Circles) 1950's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lang, Don | Single 7" |
|
45-POP 488 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Osborne, Tony With His Piano & Orchestra | Single 7" |
|
45-POP 870 | 1961 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White (For The Tops In Pops) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sellers, Peter | Single 7" |
|
45-R 4337 | 1957 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Parlophone Company (The Stars Turn On) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| King, Claude | Single 7" |
|
AAG 108 | 1962 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | CBS Company Orange And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Poni-Tails, The | Single 7" |
|
45-POP 558 | 1958 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | HMV Company Red & White (For The Tops In Pops) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kidd, Johnny | Single 7" |
|
45-POP 753 | 1960 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Roe, Tommy | Single 7" |
|
45-POP 1060 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hyland, Brian | Single 7" |
|
45-POP 1051 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | HMV Company Coloured Diamonds | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Kerr, Deborah, Brynner Yul, Moreno, Rita, Saunders, Terry & Rivas, Carlos | EP | The King And I |
|
EAP2 740 | 1957 | Capitol | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Andrews, Julie & Mathis, Johnny | Single 7" |
|
WB 725B | 1966 | CBS | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fortunes, The | Single 7" |
|
UP 35663 | 1969 | United Artists Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM-1018 | 1959 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Drury, Ian & The Blockheads | Single 7" |
|
BUY 38 | 1978 | Stiff Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nelson, Rick | Single 7" |
|
05900 | 1963 | Brunswick | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Richard, Cliff & The Drifters | Single 7" |
|
45-DB 4306 | 1959 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | Columbia Company (Green & White Circles) 1960's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hot Chocolate | Single 7" |
|
RAK 286 | 1978 | RAK | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | RAK Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Francis, Connie | Single 7" |
|
45-MGM 1121 | 1960 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | MGM Company Stars | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1133 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Beatles, The | Single 7" |
|
R 5200 | 1964 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Parlophone Company Green & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane | Single 7" |
|
45-HLW 9324 | 1960 | London | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | London Company (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1316 | 1962 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Sheldon, Doug | Single 7" |
|
45-F 11564 | 1963 | Decca | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Decca Company (50's/60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1161 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company 50's Colourful | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
45-POP 1099 | 1962 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1333 | 1964 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Eddy, Duane And The Rebelettes | Single 7" |
|
45-RCA 1329 | 1963 | RCA | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dean, Jimmy | Single 7" |
|
PB.1187 | 1961 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Philips Company Blue & White (60's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Charles, Ray | Single 7" |
|
POP 1221 | 1963 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | HMV Company Red & White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ball, Kenny | Single 7" |
|
7NJ.2061 | 1962 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
EMI 2871 | 1978 | Carrere Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Hardy, Francoise | Single 7" |
|
7N.15740 | 1964 | PYE | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Animals, The | Single 7" |
|
DB 7301 | 1964 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Columbia Company Red And White | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
45-Q 72455 | 1962 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Robbins, Marty | EP | Marty's Big Hits |
|
TFE. 17161 | 1958 | Fontana | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Holly, Buddy | Single 7" |
|
Q.72466 | 1963 | Coral | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4643 | 1960 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4623 | 1960 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Stripes | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4735 | 1961 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Stripes | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Faith, Adam | Single 7" |
|
45-R 4689 | 1960 | Parlophone | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Parlophone Company Coloured Triangles 50's | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Nina And Frederik | EP | Nina And Frederik |
|
SEG 7926 | 1959 | Columbia | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Queen & David Bowie | Single 7" |
|
EMI 5250 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jackson, Michael | Single 7" |
|
TMG 797 | 1971 | Tamla Motown | Jukebox (Un-Dinked) Round | Near Mint | Black | Tamla Motown Company Beige | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Armstrong, Louis & Fitzgerald, Ella | EP | Ella and Louis Again |
|
7EG 8436 | 1959 | HMV | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Vaughan, Frankie | EP | Fabulous Frankie! |
|
BBE.12527 | 1961 | Philips | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Newton-John, Olivia | Single 7" |
|
EMI 5234 | 1981 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bowie, David | Single 7" |
|
EA 181 | 1984 | EMI America | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Real Things, The | Single 7" |
|
7P 349 | 1976 | Precision Records & Tapes | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cole, Natalie | Single 7" |
|
MT 35 | 1987 | Manhattan Records | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (601 - 650 of 1358 total)