Showing 50 result(s) (451 - 500 of 1358 total)
| Artist | Format | Title | Tracks | Code![]() |
Year | Label | Centre | Condition | Surface | Sleeve | Demo | Stereo | Reissue | Pressing | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| James, Tommy & The Shondells | Single 7" |
|
MM 567 | 1968 | Major Minor | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Ryan, Barry (With The Majority) | Single 7" |
|
MGM 1442 | 1968 | MGM | Solid | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Magistrates, The | Single 7" |
|
MGM 1425 | 1968 | MGM | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Miller, Roger | Single 7" |
|
MF 1021 | 1967 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Let Loose | Single 7" |
|
MER 406 | 1994 | Mercury | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cyrus, Billy Ray | Single 7" |
|
MER 373 | 1992 | Mercury | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Platters, The | EP | The Fabulous Platters |
|
MEP.9504 | 1956 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Platters, The | EP | The Fabulous Platters |
|
MEP.9504 | 1956 | Mercury | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Orbison, Roy | Single 7" |
|
MCS 1652 | 1991 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Lauper, Cyndi | Single 7" |
|
MCPS/BIEM | 1983 | Reilla Music Co. | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Knight, Gladys | Single 7" |
|
MCA 1339 | 1989 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Brown, Bobby | Single 7" |
|
MCA 1299 | 1988 | MCA Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Tiffany | Single 7" |
|
MCA 1211 | 1987 | MCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 8 | 1974 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 7 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 6 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 5 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 4 | 1973 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 3 | 1972 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | T. Rex Company | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 2 | 1972 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 14 | 1976 | EMI | Jukebox (Dinked) | Very Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| T. Rex | Single 7" |
|
MARC 13 | 1976 | EMI | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Genesis | Single 7" |
|
MAMA 1 | 1983 | Virgin Records | Solid | Excellent | Black | Brown Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Zoe | Single 7" |
|
MAGS 14 | 1990 | Polydor | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Darts | Single 7" |
|
MAG 116 | 1978 | Magnet | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Adams, Bryan | Single 7" |
|
M 224 | 1984 | A&M Records | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
Lon 330 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 318 | 1992 | London | Solid | Near Mint | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Shakespears Sister | Single 7" |
|
LON 314 | 1991 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Voice Of The Beehive | Single 7" |
|
LON 302 | 1991 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Bananarama | Single 7" |
|
LON 222 | 1989 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Fine Young Cannibals | Single 7" |
|
LON 199 | 1988 | London | Solid | Excellent | Black | FYC Metal Tin | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Voice Of The Beehive | Single 7" |
|
LON 190 | 1987 | London | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Dollar | Single 7" |
|
LON 146 | 1987 | London | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Limahl | Single 7" |
|
LML 3 | 1984 | EMI | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 6 | 1980 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Thin Lizzy | Single 7" |
|
LIZZY 12 | 1983 | Vertigo | Solid | Very Good | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 66160 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Jan And Dean | Single 7" |
|
LIB 55580 | 1963 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Good + | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Cher | Single 7" |
|
LIB 12038 | 1966 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Very Good | Black | Liberty Company Sleeve (1960's) | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | Single 7" |
|
LIB 10182 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 7 | 1992 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Def Leppard | Single 7" |
|
LEP 5 | 1987 | Phonogram | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Proby, P.J. | EP | P.J. Proby |
|
LEP 2192 | 1964 | Liberty | Jukebox (Un-Dinked) Round | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
| Thom, Sandi | Single 7" |
|
LC00316 | 2006 | RCA | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Credence Clearwater Revival | Single 7" |
|
LBF 15310 | 1970 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | White Card | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Canned Heat | Single 7" |
|
LBF 15302 | 1969 | Liberty | Jukebox (Original Smooth Round | Excellent | Black | None | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Menswear | Single 7" |
|
LAU7 | 1995 | Laurel | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Black Lace | Single 7" |
|
LACE 10 | 1989 | Flair Records | Solid | Very Good + | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
|
| Strawberry Switchblade | Single 7" |
|
KOW 38 | 1984 | Korova | Solid | Excellent | Black | Picture Sleeve | ![]() |
![]() |
![]() |
First | ![]() |
Showing 50 result(s) (451 - 500 of 1358 total)